/Zoknių vandentiekio bokšto sprogdinimas

Zoknių vandentiekio bokšto sprogdinimas

Šiauliuose, ties Radviliškio ir Aerouosto gatvių sankirta, galingas sprogimas plytomis paleido seną nebenaudojamą vandentiekio bokštą. Sprogdintojai darbo turėjo kone tris dienas, o finalas truko vos akimirką.

Sprogmenų specialistai iš Kauno ir Pakruojo nuo pirmadienio darbavosi prie seno vandentiekio bokšto Šiaulių pakraštyje, Zokniuose. Vyrai gręžė sienas ir dėjo sprogmenis į ertmes.
Pastatui nuversti prireikė šešių kilogramų amonito.
Policija dešimčiai minučių užtvėrė Radviliškio gatvę. Smalsuoliai patraukti per saugų atstumą – mažiausiai už šimto metrų. Sprogmenų specialistai susimojavo vėliavomis. Pasigirdo švilpukas, o po kelių sekundžių – galingas trenksmas.
Patrankos šūvį primenantį garsą palydėjo ir stiprus krentančio bokšto smūgis į žemę. Jį jautė kiekvienas žmogus, buvęs bent 200 metrų spinduliu nuo sprogdinimo vietos.
Darbų vadovas Valdas Skerstonas teigia, kad triūso užteko: „Labai pasistengę, galėjome viską atlikti ir per dvi dienas, tačiau buvo nustatytas terminas – trečiadienis, pirma valanda. Suderinta su policija, savivaldybe.“
Vadovas atskleidė, kad jie naudojo sprogstamąją medžiagą amonitą. Pastatui nuversti prireikė daugiau kaip šešių kilogramų šio sprogaus mišinio. Amonitas dažnai naudojamas ir pramonėje – karjeruose sprogdinant dolomito luitus.

Šaltinis: 15min.lt