/Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninė (II-dalis)

Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninė (II-dalis)

Ar žinojote, kad Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninėje prieš ketverius metus buvo filmuojamas dokumentinis filmas? – Tikriausiai ne. „Ligoninė“ (angl. The Hospital) – lietuviškas 2007 metų dokumentinis filmas, tai pirmasis pilnametražis Antano Žygavičiaus filmas. Tai natūraliai besivystantis trijų skirtingų ir labai spalvingų asmenybių pokalbis, be vedėjo ar iš anksto numatytų klausimų.

[ad name=“HTML“]

Televizijos reportažas apie filmą ir Jokūbo ligoninę

Apleista Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninė tampa prieglobsčiu trims meno, mokslo ir religijos atstovams – aktoriui ir režisieriui Valentinui Masalskiui, M. K. Čiurlionio menų mokyklos istorijos ir filosofijos mokytojui Albinui Galiniui ir Šv. Jokūbo ir Šv. Pilypo bažnyčios domininkonų vienuoliui-kunigui broliui Pijui. Apleistos ligoninės erdvėje jie diskutuoja visuomenės ir individo konflikto, dvasinės žmonijos krizės temomis. Į diskusiją įterpiami epizodai iš herojų profesinio gyvenimo.

Filmo „Ligoninė“ pristatomasis filmukas

Ir iš tiesų, vaikštant po dabar jau apleistą ligoninę yra net sunku patikėti, kiek joje žmonių gimė ar mirė, verkė džiaugsmo ar liūdesio ašaromis. Vaikščiojant po ligoninę ir matant pilkas, aukštas, siauras ir ilgas senojo korpuso palatas, net neatrodo, kad tokioje vietoje žmonės galėdavo pasveikti, nes palatos tiek išvaizda, tiek tuo savo siaurumu ir aukštumu ganėtinai slegia. Taigi, čia pirmojo filmo „Ligoninė“ dalis, kurioje taip pat yra rodomos apleistos ligoninės nuotraukos. Primename, kad ligoninė buvo uždaryta 2003 metais, o filmas „Ligoninė“ joje buvo filmuotas 2007 metais.

Jei jus sudomino filmo tematika ir pats filmas, likusias 4 dokumentinio filmo „Ligoninė“ dalis galite surasti svetainėje www.youtube.com .

Greitai įkelsime trečiąją, paskutiniąją dalį apie Vilniaus Jokūbo ligoninę, kurioje afišuosime naujas ligoninės nuotraukas.

Taip pat siūlome skaityti: Naujosios Vilnios psichiatrinė, Naujosios Vilnios psichiatrinė naktį, „Pepsi“ gamykla