/Viešbutis „Sterling“

Viešbutis „Sterling“

Šis pastatas buvo pastatytas Pensilvanijoje 1897 metais Walter‘io Sterling‘o užsakymu ir tais pačiais metais jame buvo atidarytas „Sterlng“ viešbutis. Tai buvo pirmasis mieste neoklasikinio stiliaus pastatas.

1907 metai

W. Sterling‘as 1920 – aisias pastatą pardavė Homero Mallow ir statinio vardas pasikeitė į „Mallow Sterling“ viešbutį.

1922 metais šio viešbučio kaimynystėje, vos per „sprindį“ dešiniau iškilo naujas 17 aukštų viešbutis „Plaza Tower“. Naujasis pastatas tapo aukščiausiu mieste ir kėlė didelę konkurenciją senajam viešbučiui.

1936 metais abu viešbučius nupirko Andrej’us Sordoni‘s ir sujungė juos į bendrą „Sterling“ viešbutį.

1970 metais pastatas tapo naudojamas butams. Deja 1998 metais jo veikimas buvo pasmerktas žlugti. Gyventojai nemokėjo mokesčių, o 2000 metais visą pastatą nusiaubė gaisras. Per kelerius metus iš jo išsikraustė visi gyventojai ir jis tapo visiškai apleistu.

2005 metais pelno nesiekianti organizacija „CityVest“ siekė atgaivinti pastatą naujam gyvenimui ir įrengti jame originaliu interjeru butus bei kartu sugrąžinti skambų jo vardą. Deja šios idėjos nepavyko įgyvendinti ir 2007 metų vasario mėnesį pastato dalis „Plaza Tower“ buvo nugriauta. Likusi pastato dalis vis dar tebėra apleista.

Ir pabaigai: Štai taip prašmatniai kadaise atrodė „Sterling“ viešbučio fojė. Atrodė…