/Slaptas Sovietų Sąjungos eros miestas-vaiduoklis Latvijoje

Slaptas Sovietų Sąjungos eros miestas-vaiduoklis Latvijoje

Šiandien, Apleisti.lt skaitytojus nušvies trumpas reportažas iš Latvijos. Jį parengė apleistų vietų entuziastai ir mūsų puslapio fanai. Dėkojame Jiems, kad neprivengė pasidalinti informacija ir nuotraukomis!

Vykome į miestą, kuris kadaise laikytas itin slaptu Sovietų Sąjungos miestu. Apie tai byloja likusios didžiulės betoninės tvoros, juosiančios visą 45HA plotą. Prieš keletą metų miestą privatizavo kažkoks rusų milijonierius, todėl dabar į miestą patekti yra labai sunku. Net ir žinodami tai, vykome ir nenusivylėme. Gaila buvo tik dėl to, jog vaikštinėjant po visą teritoriją, miesto sargas (kuris nesitraukė nuo mūsų nė per metrą) griežtai iškart įspėjo, jog fotografuoti yra DRAUDŽIAMA. Na, mes įžūlus nebuvome, ir fotoaparatų iškart netraukėme.

Sargui teko suploti 15 latų, jog apskritai leistų pavaikštinėti po teritoriją…kadangi paklausus prieš pinigų siūlymą, atsakymas buvo aiškus – „NE“. Sargas itin sunkiai kalbėjo rusiškai, o užsimiršęs neretai pasakot imdavo latviškai (hm…) :)) Apžiūrėjome iš vidaus visą ligoninę, motelį, parduotuvę, kavinę, šiluminį punktą. Į kadaise buvusius gyvenamuosius namus patekti nebuvo įmanoma, kadangi visi įėjimai buvo užkalti.

Namai pakankamai gerai išsilaikę, faktiškai visi langai dar turi stiklus. Paskutinieji įrašai ligoninėje daryti 1992-1994 metais (bent jau tokius metus radome med. žurnaluose, kurie dar tebėra išlikę).

Sargas kažkodėl slėpė bet ką, kas buvo susiję su kariniais pastatais, bunkeriais (tiesa, kareivių barakus parodyti sutiko).

Miestas skendi didžiulėse pelkėse, kas kažkada buvo panašu į šaligatvius dabar nebe primena nei iš tolo, visur žolės, kemsynai.

Trumpai apie miesto praeitį – tai Šaltojo karo laikotarpiu įkurtas miestas, kuriame veikė milžiniškos radijo stotys „Dnepr“ ir „Darjal“. Kariškiai, mokslininkai į miestą atsikraustė kartu su šeimomis ir giminėmis. Mieste ne tik dirbo, bet ir gyveno. Kadaise ten veikė 4 aukštų ligoninė, pirtis, motelis, kavinė, parduotuvė, klubas, mokykla, darželis.

Pavaikštinėjus su sargu po miestelį daugiau nei gerą valandą, aišku mes nepasidavėm ir vis tiek galvojome apie fotografijas. Apvažiavę miestą iš kitos pusės, radome vietą, kur tvoroje yra plyšys Patekome per jį atgal į miestą, visgi netikėtas kažkokio automobilio garsas privertė grįžti mus atgal, todėl į patį miesto centrą nueiti nebespėjome…tad ir nuotraukų tiek kiek yra 😉