/Senovinių automobilių kapinės Švedijoje

Senovinių automobilių kapinės Švedijoje

Širdį spaudžia matant tokią daugybę vintažinio grožio palikto tiesiog supūti… Šiokį tokį palengvėjimą suteikti gal nebent šių automobilių kapinių vieta, kurioje jie palikti. Kadaise riedėję gatvėmis, dabar jie apsamanoję, įleidę ratus į žemę puikiai įsitraukia į natūralią miško aplinką ir nuostabiai įsilieja į gamtos apsuptį.

Ši vieta yra Kronoberg apskrityje, Švedijoje. Joje daugiausia stūkso penkiasdešimtųjų ir šešiasdešimtųjų metų automobiliai, kurių čia suskaičiuoti galima ne vieną dešimtį. Tai tikras „oldschool‘o“ mėgėjų rojus.

Šios vietos sukūrimo iniciatorius yra Åke Danielsson gimęs 1914 metais. Būtent jis Antrojo Pasaulinio karo metais nusprendė užsiimti automobilinio laužo verslu. Verslas sekėsi neblogai, o  sudaužyti ar dėl kitų priežasčių iš rikiuotės išėję automobiliai greitai pildė miško autoparką.

Aštuntajame dešimtmetyje Åke Danielsson nusprendė nutraukti savo veiklą, o 1991 metais jis išsikėlė gyventi kitur už savęs palikdamas ir visus automobilius.

[ad name=“HTML“]

Devyniasdešimtųjų pabaigoje ši vieta 49 -iems metams buvo priskirta prie istorinių regiono vietovių.

2003 metais atlikus dirvožemio užterštumo testus, gautas rezultatas privertė sunerimti. Vietovė užteršta naftos produktais. Vis dėl to jokių veiksmų nebuvo imtasi ir ši vieta vis dar stebina pavienius lankytojus technikos ir gamtos persipynusiu grožiu.