/Senasis Mažeikių geležinkelio tiltas

Senasis Mažeikių geležinkelio tiltas

Apleisti.lt skaitytojas Martynas, susisiekė su mumis ir informavo apie apleistą geležinkelio tiltą esantį netoli Mažeikių. Didžioji dalis nuotraukų taip pat yra iš asmeninio Martyno archyvo.  Dėkojame jam!

O dabar artimiau susipažinkime su šiuo statiniu.

Senasis Mažeikių geležinkelio tiltas yra virš Ventos upės. Pastatytas buvo 1904-1905 metais.

Pirmojo pasaulinio karo metu rusai kaudamiesi su vokiečiais tiltą susprogdino. Aplink Mažeikius tiek Pirmojo, tiek Antrojo pasaulinio karo metu vyko mūšiai. Anksčiau tiltas vadinosi Pumpuru tiltu, nes buvo netoli Pumpuru geležinkelio stoties.

Po Pirmojo pasaulinio karo tiltas buvo atstatytas. Tarpukariu ir po Antrojo pasaulinio karo, prie tilto buvo įrengta smėlio aikštelė kurioje vykdavo Gegužinės, grodavo Šaulių orkestras, vykdavo kiti renginiai.

Dabar aiškiai matosi, kad karo metu tiltas buvo labai stipriai saugomas, o jo strateginė svarba buvo itin didelė. Sienos yra išvarpytos kulkų skylių.  Dotai keturių aukštų, ant stogų pastatyti bokšteliai, gal būt tai buvo kulkosvaidžių lizdai.

Šiuo metu žmonės tiki, kad ten vaidenasi, vakarais galima išvysti kareivių vaiduoklius, išgirsti šūvių garsus. Gal tai tik mitai, o gal ir ne, palieku tai nuspręsti Jums…

Dar kartą dėkojame Martynui už nuotraukas, bei informaciją apie šia vietą!
Gal ir Jūs, kaip Martynas turite informacijos ar net nuotraukų su apleistomis vietomis? Jei – taip, rašykite mums elektroniniu paštu: info@apleisti.lt