/Radioaktyvi kasykla Rusijoje

Radioaktyvi kasykla Rusijoje

Panašu jog Sovietų era paliko nemažai apleistų vietų. Įdomu tai jog net labai didelė jų dalis yra radioaktyvios. Mums yra tekę pasakoti ir apie radioaktyviąją Pripetę ir apie radioaktyvius atominius švyturius. Šiandien apžiūrėsime dėl radiacijos pamirštą kasyklą esančią Uralo regione, Rusijoje. 

Manau vos perskaičius antraštę daugeliui iškyla klausimas apie mano minėtąją radiaciją. Iš kur? Ir kaip? Pasistengsiu neišsiplėsdamas papasakoti.
Prisiminkime tris didžiausias atominių elektrinių katastrofas. Manau pirmiausia prisiminsite Černobylį, kuris visiems mums yra įstrigęs dar nuo gilios jaunystės. Antroji dar visai neseniai nutikusi Fukushimos atominės katastrofa. O trečioji? Daugeliui tikriausiai sunku būtų ją įvardinti, nes ji įvyko daugiau kaip pusę amžiaus, o ir dar ilgą laiką buvo slepiama sovietų valdžios. Kalbu aš apie Mayak atominės elektrinės katastrofą įvykusią 1957 rugsėjo 29. Būtent dėl šios nelaimės ir buvo apleista netoliese esanti kasykla, kurią šiandien išvysite fotografijose.
Taip pat tiesiog negaliu nepaminėti keleto faktų:
Po Mayak atominės elektrinės katastrofos buvo evakuota per 10 tūkst. žmonių iš jų namų ir daugiau kaip 470 tūkst. palikti radioaktyvioje zonoje. Tačiau nei vieniems nei kitiems nebuvo pranešta apie šį skaudų įvykį. Tik daugiau nei po 30 metų SSRS slėpimo apie ištikusią nelaimę užsienio mokslininkai išsiaiškino kas čia nutiko ir pateikė skaudžius faktus. Radioaktyviosiomis dalelėmis buvo užkrėsta 15 – 20 tūkst. kv. km.
Tik 1992, po Sovietų Sąjungos žlugimo Rusija oficialiai paskelbė, kad 1957 rugsėjo 29 išties įvyko Mayak atominės elektrinės katastrofa.

Vaizdai neatrodo kažkur matyti? – tai tikriausiai siaubo žaidimų ir filmų pasekmė.

Panašiai žiemojančių šikšnosparnių galima aptikti ir Lietuvos apleistose vietose. Paprastai tai būna apleisti kariniai objektai pasislėpę atokiau nuo civilizacijos ir sukūrę prieglobstį laukiniams gyvūnams.

Vien žiūrint nuotraukas jautiesi tarsi natūralaus gamtos meno parodoje.

Šviesa tunelio gale!