/Pastatų paskutinioji: Aukščiausias istorijoje sprogmenimis griautas gelžbetoninis pastatas

Pastatų paskutinioji: Aukščiausias istorijoje sprogmenimis griautas gelžbetoninis pastatas

Ocean Tower SPI projektas, tai nebaigtas statyti 31 aukšto pastatas South Padre saloje, Teksase, JAV.
Pastato paskutinioji ėmė aiškėti, kuomet  2008 metų gegužę ant nešančiųjų pastato kolonų atsirado įtrūkimų, o atlikus tyrimus buvo išsiaiškinta , kad visas dangoraižis į žemę yra susmegęs daugiau nei 14 cm.
Nors iš pradžių pastatą statanti kompanija žadėjo išspręsti kilusias problemas, tačiau atlikus nuodugnesnius tyrimus paaiškėjo, kad tai būtų per brangu ir neracionalu, tad jau 2009 metų rugsėjo mėnesį buvo paskelbtas pastato griovimo planas.

Pastatas svėrė 55 000 tonų ir buvo aukščiausias gelžbetoninis statinys, kurį kada nors yra tekę griauti pasitelkiant sprogmenis. Buvo pasirūpinta, kad iš pastato būtų išmontuotos visos perpardavimui ar perdirbimui tinkančios medžiagos įskaitant įrenginius, langus, grindis ir t.t. 2009 metų gruodžio 12 dieną dėl saugumo pastatas buvo atitvertas, uždaryti greta esantys keliai ir jau sekančios dienos rytą, 9 val. vietos laiku nugriaudėjo sprogimas, kurio dėka, pastatas staigiai smuko žemyn palikdamas tik tirštą dulkių debesį.

Dangoraižio valdydojai buvo pasiėmę 75 milijonų dolerių paskolą statyboms ir manoma, kad apie 65 milijonų investicijos po sprogimo virto dulkėmis. Užsakovai padavė 125 milijonų dolerių ieškinį įmonei atsakingai už geodezinius inžinerinius matavimus ir konstrukcijas.