/Pamirštas fontanas

Pamirštas fontanas

Šiandien, kiek kitaip nei anksčiau, aplankysime ne apleistą pastatą ar vietovę, kuri tik vėliau, bėgant metams tapo apleista, bet fontaną, kuris buvo pastatytas ir niekada neveikė. Išvis.

Istorija gan paprasta. Devintajame dešimtmetyje statant Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos institutą ir Vilniaus Universiteto Biochemijos institutą, tarp jų buvo sumanyta įrengti nedidelę poilsio zoną su dideliu ir gražiu fontanu, vaizduojančiu dvi, tarpusavyje artimas figūras. Iki Nepriklausomybės atkūrimo fontanas nebuvo spėtas įjungti, nes lėšų vis pritrūkdavo, atkūrus Nepriklausomybę, situacija nepasikeitė.

Abiejuose institutuose dirbę žmonės, neveikiantį fontaną laikė susitikimų vieta, prie jo rinkdavosi į Sąjūdžio mitingus. Fontanas taip niekada ir nebuvo įjungtas, ir tapo apleistu net pilnai neužgimęs……..

Institutuose dirbantys žmonės šiandien prie fontano jau nebesirenka. Nebėra suoliukų, visur atrodo labai tylu ir ramu. Nors aplinkui yra ne vienas institutas ir žmonių turėtų būti pakankamai, net ir dienos metu būdamas prie fontano jautiesi visiškai vienas, lyg atskirtas nuo pasaulio. Tai vieta, turinti tam tikrą aurą.

Netruko prabėgti daug laiko ir fontano grindinį papuošė iš pradžių maži augaliukai, vėliau – fontane savo vietą rado ir vienas kitas didesnis medis ar krūmas.

Pagrindinis akcentas: metalinės figūros, aplink kurias turėjo iš visų pusių būti fontano vanduo

Statybininkai jau lipa fontanui ant kulnų. Greitai fontano gali nebelikti išvis

Šiandien šis fontanas, rodos išgyvena savo paskutines egzistavimo dienas: šalia statomas naujas mokslo centras, aplinka bus tvarkoma, statybiniai automobiliai važiuoja jau beveik pro pat fontaną. Norintiems vis dar pamatyti fontaną nenugriautą, reikės paskubėti. Fontanas yra/buvo Vilniuje, Visorių rajone prie Mokslininkų ir Akademijos gatvių. Apleisti.lt kolektyvas didesnio apleisto fontano Vilniuje nerado ir tikėkimės, kad neras… Tegul fontanai puošia miestą ir kelią miesto gyventojams džiaugsmą !

Iki greit