/Nepasisekęs milijonieriaus bandymas sukurti Las Vegas’ą Italijos kalnuose

Nepasisekęs milijonieriaus bandymas sukurti Las Vegas’ą Italijos kalnuose

Prieš porą savaičių pailsėti išvykome į šiaurinę Italiją. Vieną atostogų dieną iš vietinių netikėtai išgirdome apie apleistą miestą vos už keliasdešimt kilometrų nuo mūsų. Ilgai nesvarstę, sekančią dieną atsidūrėme jame ir likome apstulbinti. Iš tiesų visas miestas kalno viršūnėje – tuščias… Dar keisčiau, kad regis iš Italijos nusikėlėme į Arabiją, o štai ten jau žiūrėk – Japonija. Tokia didžiulė architektūrinė painiava, jog gali pasimesti kur iš tiesų esi…

[ad name=“HTML“]

Prieš pusšimtį metų Count Mario Bagno nusipirko didžiulį žemės plotą šiaurės Italijos kalnuose su vizija pastatyti Las Vegas‘ą Italijoje. Tai turėjo būti tikras pramogų ištroškusių žmonių rojus su daugybe barų, klubų ir kazino. Šis arti Lecco esantis kurortinis miestas turėjo tapti Brianzos regiono pažiba ir sukviesti daugybę svečių iš Milano, kurie norėtų atsigauti nuo kasdieninių vargų ir pakeisti aplinką.

Bagno investavo didžiulius pinigus į šį projektą, tačiau didžiulis delsimas  ir 1976 metais nuslinkusi nuošliauža ant vienintelio į miestą vedančio kelio viską apvertė aukštyn kojom. Miestas tapo laikinai izoliuotas, tačiau ilgam laikui pasmerktas ir užmirštas.