/Misionierių ligoninė

Misionierių ligoninė


Misionierių ligoninė yra Vilniaus senamiestyje, tarp apleistos Vilniaus Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ir Vilniaus barbakano. Šiandien aplankysime šios ligoninės vidų, pamatysime, kas liko iš likimo valiai palikto pastato vienoje gražiausių Vilniaus vietų.

Taigi, Misionierių ligoninė buvo apleista prieš daugiau kaip penkmetį. 2007 metais valstybė bandė parduoti šį pastatą už beveik 94 milijonus litų, nes žiūrint per ligoninės langus atsiveria visa miesto panorama, ligoninė yra strategiškai labai geroje vietoje. Deja, parduoti už milžinišką sumą pastato nepavyko ir ligoninė tapo pastatu-vaiduokliu. Ligoninėje gydėsi daugiausiai vaikai, daktarai šią ligoninę moksliškai vadindavo otorinolaringologine ligonine, nes čia buvo gydomi ausų, nosies ir gerklės susirgimai, o šie organai yra tiesiogiai susiję.


Paradinis ligoninės įėjimas šiandien tylus kaip niekad, čia jau kurį laiką nebesilanko ligoniai

Verta paminėti, jog ligoninė ir šiandien turi savų gyventojų. Nors ligoninėje yra ypač tylu ir ramu, vis dėlto rusyje yra keletas kambarėlių, kuriuose gyvena valkatos. Be visa ko, radome ir jų savadarbį pečių, tad atsitiktinai įėjus į jų gūžtą rusyje nustebome. Kambarėlyje teperatūra koks 25 laipsniai šilumos.


Iš palėpės atsiveria vieni gražiausių rudeninio Vilniaus vaizdų

Išvada viena, šis pastatas yra tikrai nuostabioje Vilniaus vietoje, reikia tikėtis, kad artimiausiu metu čia vėl virs gyvenimas. Be viso to, šalia apleistos Misionierių ligoninės yra Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, kuri laukia taip pat savo atgijimo valandos.