Baikonuro kosmodormas – seniausias ir didžiausias Žemę ir kosminę erdvę jungiantis takas pasaulyje. Šis kosmodromas turi sukaupęs milžinišką istorijos bagažą – tiek pirmasis palydovas „Sputnik“, tiek ir pirmasis už planetos ribų pabuvojęs žmogus, Jurijus Gagarinas, į keliones leidosi nuo Kazachstano žemės, šiame kosmodrome.
Daugiausiai naudojama ši vieta buvo „Šaltojo karo“ laikotarpiu, o šiandien iš Kazachstano vyriausybės jis išnuomotas Rusijai iki 2050 metų, čia vykdančiai savo kosminę programą. Pats Kazachstanas, kurio teritorijoje yra šis objektas – kosminės programos nevykdo. Pasibaigus „Šaltajam karui“ čia apleistas liko didžiulis angaras su jame esančiu erdvėlaiviu.
[ad name=“HTML“]
Vaiduokliu tapęs erdvėlaivis, yra kosmoso programos „Buran“ dalis, kuri prasidėjo 1974 metais ir buvo nutraukta 1993 m.
Angaro viduje – didžiulė erdvė skirta aptarnauti kosminį laivą.
Buran – laivų ir maketų – buvo pagaminta virš 10 (8 maketai).
Į kosmosą autonominiu režimu pakilo 1К 11Ф35. Po skrydžio jis ilgą laiką dulkėjo Baikonūro montavimo-bandymų korpuse, po to tapo Kazachstano nuosavybe. Vienu metu laivas buvo įkeistas užsienio kreditoriams. 2002 metais jį sunaikino įgriuvęs pastato stogas. tai va ką matome nuotraukose tai manau kad tai tik maketai. O tas kuris automatiniu rėžimu kilo į kosmosą palaidotas po Baikonūro kosmodromo stogu.
Straipsnyje yra sioks toks netikslumas. Su juo ne buvo ketinama skraidyti i kosmosa, bet karta jis realiai buvo nuskrides i kosmine – orbitine kelione.