/Kauno X-fortas – Video

Kauno X-fortas – Video

Tikriausiai daugelis žinote apie Kauno Tvirtovę ir devynis jos fortus. Tačiau tik nedaugelis žino apie dešimtąjį fortą, o tie kurie yra girdėję nuogirdas neretai mano, kad tai tik mitai ar legendos.
Tačiau dešimtas fortas egzistuoja ir taipogi yra Kauno Tvirtovės dalis.
Atlikti žemės darbai, iškasti gynybiniai grioviai, pastatyta centrinė slėptuvė. Sekantis etapas – kareivinių statyba nebuvo pradėta, 1915 metais fortas buvo pritaikytas gynybai – užmūrytos poternų angos. X-fortas aktyviai dalyvavo kare, vokiečiai nežinojo apie jo egzistavimą todėl ten stovėjusios patrankos pridarė jiems nemažų nuostolių. X-fortas buvo susprogdintas pačių tvirtovės gynėjų 1915m. rugpjūtį. Prieš atsitraukiant iš tvirtovės kiekvienas forto komendantas buvo gavęs nurodymą susprogdinti ginamą fortą, tačiau tik X-forto vadas užduotį įvykdė – susprogdino forto sandėlius ir patį fortą. Šis fortas unikalus ir tuo, kad tai labai retas forto projektas, pradėtas statyti prieš Bėrėzanės bandymus. Naujesni fortai (Kaune nėra) jau buvo šiek tiek kitokie.
Šiuo metu fortas yra ypač palankus tyrinėti narams, ko pasekoje galėsime į jį pažvelgti narų akimis. Naras Tadas Zuzevičius mums pasiūlė pasidalinti šiuo video su visais Apleisti.lt skaitytojais ir žinoma to mes atsisakyti tiesiog negalėjome. Ačiū visam narų kolektyvui, kurių dėka mes turėjome galimybę išvysti šį video filmą.