/Jūrininkų ligoninės reabilitacijos centras Palangoje

Jūrininkų ligoninės reabilitacijos centras Palangoje

 

Palangos jūrininkų ligoninės reabilitacijos centro veikla nutraukta ne iš gero gyvenimo. Anot vyriausybės pastatas paseno morališkai, jau nebetinka teikti reabilitacijos paslaugas. Sovietiniais laikais statyta gydykla kažkada dirbo net trimis pamainomis, ligonių atvykdavo iš įvairių SSRS kampelių, tai buvo viena moderniausių gydyklų šalyje. Čia buvo teikiamos reabilitacijos paslaugos visoms Palangos kurortinėms įstaigoms. Geotermine prasme šalia centro įrengti mineralinio vandens gręžiniai yra labai vertingi.

Pastatas būk tai saugomas, turėtų veikti signalizacija ir reaguoti į vidun įsmukusius žmones, tačiau panašu, kad tai tik butaforija. Jau išdaužyta nemažai langų, pradėtas ardyti pastato grindinys, pastato viduje metalo reikėtų ieškoti su žiburiu – išplėšti radiatoriai, vamzdžiai ir laidai. Buvęs reabilitacijos centras vargu ar dar kada beprisikels naujam gyvenimui.

Sklido gandai, kad galbūt pastatas bus atnaujintas, vietoj jo iškils vandens pramogų parkas ar viešbutis. Būta ketinimų jį išsinuomoti kariniams žaidimams rengti.

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad vertingiausia, kas liko iš šio centro, yra geoterminiai gręžiniai bei sklypas, ant kurio stovi pastatas, kadangi jis vos už kilometro nuo jūros kranto.

 

 

Už šį įrašą dėkojame puslapio draugams, Kristupui ir Vaclovui  („The Mist Studio“).