Comments for Įspūdžiai iš kelionės į Černobylį (I-dalis)

 • Puikus straipsnis, tikrai norėjosi apie Černobylį sužinoti daugiau. Dėkui, ir laukiame kitų dalių. 🙂

 • Hmm, super, tik foto kai kurios išsikraipė – netokiom rezoliucijos proporcijom sukrautos 😐

 • Visada domėjausi Černobyliu, jei nepaslaptis kokia tokios kelionės kaina? Su viskuo ta prasme.

  P.S. Šventojoje ir Palangoje tokie „velnio ratai“ stovėjo taip pat, matyt tai Rusijos kažkoks pramogų simbolis 🙂

 • Sveiki, norejau pasakyt, kad su jusu „Visi vandentiekio, dujų ir elektros vamzdžiai – virš žemės. Dėl į žemę susigėrusios radiacijos jų užkasti neapsimoka.“ pasakymu nesutinku. Pats gyvenau Rusijoje 5 metus, ir galiu pasakyti, kad tiek Maskvoje, tiek kituose Rusijos miestuose dauguma vamzdžių lygiai taip pat eina virš žemės.
  P.S. Prie Elektrėnų elektrinės vamzdžiai irgi eina virš žemės.

 • Prisidėsiu prie Igno – pats teiginys „Dėl į žemę susigėrusios radiacijos“ yra klaidingas. Prieš važiuojant į tokias vietas vertėtų pasidomėti labiau ir naudoti reikiamas sąvokas.
  Be ironijos.

 • Gerbiami, Ignai ir Donatai,
  Ne aš esu nuotraukų komentarų autorius, bet perskaitęs jūsų komentarus susidomėjau kur čia tiesa. Paskaitinėjau užsienio tinklapiuose (lietuviškuose kažko panašaus neaptikau) dėl tų vamzdžių. Na juose taip pat teigiama, kad jie virš žemės dėl didelės radiacijos koncentracijos joje (žemėje iš ties susigėrę, susikaupę didesni radiacijos kiekiai, negu ore). Na, o ar jūsų, ar Romano bei kitų šaltinių tiesa pasakyti tikrai negaliu. Tačiau, kad tokia versija yra tai tikrai ir nereikia jos kategoriškai atmesti.

 • Šiaip biškį gaila, kad Černobylis tampa tokiu POP objektu, visus veža pro ten pat, tie patys objektai ir t.t. Ir galų gale gaunam tas pačias fotkes kaip prieš 25 metus, gaila, bet viskas N kartų matyta foto/video pavidalu 🙂

 • Na tai kažkoks užsienietis sumastė, kitas pagavo tą mintį apie vamzdžius ir nuėjo gandas… Šiaip jokios logikos jau vien iš tos pusės, kad niekas tų vamzdžių nepradėjo iškelinėti iš žemės ir daryti oro trasas po avarijos. Tiesiog jie buvo taip padaryti nuo pradžių.

 • Tie vamzdziai manau yra daugiau sovietinis palikimas negu kazkoks avarijos padarinys, nes Lietuvoje daug kur esu mates taip istiestus vamzdynus. Radviliskis, Ignalina, Elektrenai, Anyksciai, N. Akmene ir t.t. Tiesiog tuo metu del kazkokiu nezinomu priezasciu sovietai naudojo toki buda vamzdynu trasai tiesti… Netgi Lenkijoje esu ne vienam mieste mates (pvz Ostralieka).

 • O as atsimenu ta sprogima. Nors man buvo 5 metukai, bet atsimenu ispudi, kad aplinkoje vyksta kazkas is tiesu labai rimto, svarbaus ir pavojingo. Neleido tevai i kiema, liepe saugotis lietaus, nes „labai pavojinga“ ir pan. Todel dabar matyti visas tas nuotraukas is tiesu labai smagu. gerai Jums ten buvo toje ekskursijoje. Kazkaip labai keista matyti visus tuos tarybinius simbolius ir paminklus. Is karto griztu i vaikyste, suprasdama, kad visa tai jau ISTORIJA 🙂

 • Beje, tevai sake, kad lietus jau niekada nebebus toks, kaip iki tol, kad nebegalima juo dziaugtis.
  O pagrindinis gasdinimas, kuri atsimenu – NUSLINKS PLAUKAI 😀

 • ten radiakcijos lygis tik apie 4? :OOO
  Vien Visagine radiakcijos lygis apie 9 visada buna..

 • Visagine net ir siuo metu, kai pirmas reaktorius uzdarytas, o antras tik egzistuoja radiacijos lygis nekrenta maziau 9. Galit paziuret

 • Kaune irgi yra tokios supynės laiveliai kaip pripiatės, užkilus ant parodos kalno visas parkas

 • Įdomiai turbūt toje Pripetėje vaikštai po namus visokius žmonių nėra eini kur nori

 • Tomas, Virgis:

  Klystat, lietuvoje vyraujantis radiacinis fonas yra 100 nSv/h, kas yra 0.1uSv/h.

  Prie IV reaktoriaus rodomas ~7uSv/h, kas reiškia 70 kartų didesnį radioaktyvumą nei mes dabar gauname.

  Praktikoje laikoma, kad 0.05 Sv/metus yra ta riba, su kuria imuninė sistema dar susidoroja ir nekyla jokio pavojaus.

  Ištisus metus praleidus tokioje (~7uSv/h) organizmas sugertų tik ~0.06 Sv, taip kad aplinkiniams nėra tokio didelio pavojaus, kaip kiti galvoja, nes tokie skaičiai yra greta reaktoriaus, o ne Pripetėje.

  Šiaip ar taip Pasaulio branduolinės asociacijos teigimu, 100 uS (0,1 S) yra slenkstis, kurį peržengus žymiai išauga tikimybė susirgti vėžiu.

 • mane jau nuo mazens domina cernobils labai noreciau ten apsilankyti 🙂 idomu ar da bus eskursiju ten?

 • „Nebaigtas statyti penktasis blokas ir aušinimo kanalas.“ toje nuotraukoje vienas iš nebaigtų aušinimo bokštų skirtas 5 ir 6 energoblokams, kurie t. p. nebuvo baigti statyti;
  „Panašiai tiek, kiek ir Vilniuje. 0.31 mikroSiverto/h.“ – Vilniuje bene 3 kartus mažiau;
  yra ir daugiau netikslumų komentaruose po foto, tik jau tingiu trolinti

 • Leave a reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *