/Bodie – autentiškas miestas vaiduoklis

Bodie – autentiškas miestas vaiduoklis

Tai vienas didžiausių apleistų miestų JAV vakarinėje dalyje ir ko gero autentiškiausias visoje Amerikoje.

Bodie vardas iškilo kai 1859 metais Wiliamas S.Bodey šioje teritorijoje atrado didžiulius aukso ir sidabro išteklius (šio atradimo pelnas siekė 34 milijonus dolerių).

Pirmieji kasinėtojai čia atsikėlė 1861 metais, o per 20 metų gyventojų skaičius nuo 20 pakilo iki 10 tūkstančių.

Šis miestas tapo labai šurmulingu ir įvairiausias pramogas teikiančiu miestu. Iš 2000 pastatų net 65 buvo smuklės – lošimų namai, opijaus rūkytojų landynės, viešnamiai ir t.t. Tai buvo tipiškas vesterno tipo miestelis kurio gatvėse siautėjo netramdomos muštynės, girtuokliavimas, apiplėšimai, susišaudymai ir kas be ko prostitucija.

Pagrindinis miestelio bumas truko vos keturis metus. Bodie patyrė nuosmukį. Prie to dar labiau prisidėjo ir įvykę gaisrai nuniokoją daugybę pastatų. Visiškai gyventoju apleistu miestu Bodie tapo 1940 metais.

Šiandien išlikę vos apie 10 procentų (170) šio mesto pastatų. Nuo 1962 metų jis priklauso Kalifornijos istoriniam parkui. Lankytojai jame yra visada laukiami.

Miestą tvarko ir prižiūri savanoriai. Vienintelis čia veikiantis komercinis pastatas yra muziejus siūlantis įsigyti tik knygų, atvirukų bei filmų apie nuodėmingąjį miestą.

apleisti patatai

apleistas automobilis

apleistas automobilis

apleistas kaimas

apleisti namai

paliktas likimo valiai

dykumoje

aplesita kavine

apleista bažnyčia

apleisto namo vidus

apleista buitis