/Banginių medžiotojų miestelis Griutvikenas

Banginių medžiotojų miestelis Griutvikenas

 

Vieni sako, kad čia nyku, nes nieko nevyksta. Nei renginių, nei kokių žymesnių įvykių – nieko. Kiti tvirtina, kad nykumos nė su žiburiu nerasi – greičiau ramybę. Ir ta ramybė tokia stipri, kad junti nepaaiškinamą didybę, paslaptingumą ir istorijos dvelksmą.

Griutvikenas įkurtas 1904 m. norvegų banginių medžiotojų, dirbusių Argentinos kompanijai „Compañía Argentina de Pesca“. Vasarą čia triūsdavo apie 300 darbininkų.      Netrukus susikūrė pastoviai gyvenamas miestelis. Tačiau XX a. vid. banginių skaičius labai sumažėjo, todėl 1966 m. stotis uždaryta, o gyvenvietė apleista. Bet kokia veikla su gyvūnų medžiojimu yra uždrausta.

Šiuo metu Griutvikenas – turizmo objektas. Ši gyvenvietė – tai keli namai ryškiais stogais, norvegų statyta žaisminga medinė bažnyčia, paštas, muziejus, lankytojų centras, kruizinių laivų uostas ir kapinės, kur snieguotų Pietų Džordžijos viršūnių prieglobstyje palaidotas anglų atradėjas legendinis seras Ernestas Shackletonas. Jo kapas – vienas iš turistų lankomų objektų.

Griutvikenas (angl. Grytviken) – pagrindinė JK užjūrio teritorijos Pietų Džordžijos ir Pietų Sandvičo salų gyvenvietė. Yra centrinėje Pietų Džordžijos salos dalyje prie Kamberlando Rytų įlankos. Yra muziejus buvusioje banginių medžioklės stotyje, kruizinių laivų uostas, bažnyčia.