/Baltieji Cape Romano salos kupolai

Baltieji Cape Romano salos kupolai

1981 metais Floridoje, Cape Romano saloje pastatytas itin modernus kupolinių namų kompleksas pamažu yra pasiglemžiamas jūros ir tampa žmonių sukurtu rifu žuvims…

Iš pažiūros itin neįprastai atrodantys ir iš vandens bekyšantys statiniai čia apsilankiusiems atrodydavo kaip kokios religinės bendruomenės ar net ateivių namai, tačiau iš tiesų jie yra pastatyti naftos pramoninko Bob’o Lee.

Pastatų kompleksas buvo pastatytas 1981 metais ir turėjo tarnauti Bob’ui kaip savimi pasrūpinanti ir gamtai draugiška vieta poilsiui su šeima.

Statant pastatus buvo atsižvelgiama ir į audringą Floridos klimatą, todėl kupolinius stogus turintys patatai audras ir vėtras ištverdo beveik nepatyrę neigiamų padarinių. Deja, kranto linija greitai ėmė keistis ir ekstravagantiškieji patatai iš visų pusių buvo apsupti vandens. Aiškiai matomi iki šių dienų jie išliko tik dėl tvirtų aukštų kolonų, kurios iškelia pastatus virš vandens lygio.

2001 metais Cape Romano salos kupolai buvo perpirkti ir naujasis savininkas ketino prikelti juo antram gyvenimui, tačiau dideli turto mokesčiai ir itin didelės statybos kainos privertė pamiršti šiuos planus.

Dabar tai puikus prieglobstis žuvims, kuris viso labo paįvairina pakrantės kraštovaizdį ir suteikia peno kurti legendas atvykėliams.