/Atlantidos analogas Kinijoje – Shi Cheng miestas

Atlantidos analogas Kinijoje – Shi Cheng miestas

Tikriausiai nėra žmonių, kurie nebūtų girdėję tokių mistinių mitų kaip Lochneso pabaisa arba neatrastoji Atlantida. Taip yra ko gero todėl, jog vandenyno gelmės ilgą laiką mums buvo menkai pažįstamos ir slepiančios neįtikinamiausius dalykus. Tačiau šis tinklalapis nėra apie fantastinius mitus, nors pirmoji nuotrauka gali pasirodyti kaip dar vienas pasakojimas apie Atlantidą. Šiandien lankysimės vietoje, labai primenančioje garsųjį Atlantidos – paskendusio miesto mitą.

shi cheng atlantis

Iš pažiūros labai gražus, nuostabios gamtos apsuptyje esantis itin švarus ežeras nekelia įtarimų, tačiau iš tiesų po savimi slepia daugiau kaip tūkstantį buvusių gyvenviečių, tarp kurių net kelios dešimtys miestų. Tarp jų du antikiniai Shi Cheng ir He Cheng.

[ad name=“HTML“]

Qiandao (liet. tūkstančio salų) ežero gimimo istorija labai panaši į mūsų lietuviškųjų Kauno marių atsiradimą. Ežeras susidarė kuomet 1959 metais buvo užtvenkta Xin’an upė, ko pasekoje susidarė šis  573 km² ežeras turintis net 1078 salas. Visos salos sudaro apie 86 km².

shi cheng islands

Qiandao ežero atsiradimas atnešė daug naudos, tačiau ne vienai gyvenvietei jis buvo pražūtingas. Wu Shi (liet. Penkių liūtų) kalno papėdėje maždaug prieš 1300 metų, Tang dinastijos valdymo metu, buvo įkurtas Shi Cheng (liet. Liūto) miestas. Tuo metu tai buvo labai svarbus prekybinis ir kultūrinis taškas.