/Apleistas Vilnius meniškai (I-dalis)

Apleistas Vilnius meniškai (I-dalis)

Naršydami internetinėje erdvėje galime atrasti begalę įdomiausių ir netikėčiausių apleistų vietų nuotraukų. Apleisti.lt kolektyvas visiškai atsitiktinai internetinėje erdvėje rado vieno apleistų vietų mėgėjo darytas meniškas nuotraukas, kurios kviečia visus į Vilniaus apleistus pastatus pažiūrėti šiek tiek iš kitos pusės. Taigi susipažinkime su jaunuoju apleistų vietų tyrinėtoju ir pamatykime, kaip apleistos vietos gali atrodyti meniškai:

Sveiki, aš, vilnietis. Kodėl apleisti namai? – Nežinau.
Daug kartų peržiūrėjęs A. Tarkovskio filmą „Stalkeris“ bei daugybę valandų praklausęs šviesesnio ir tamsesnio ambiento supratau, kad noriu patyrinėti apleistus namus. Domino netik fotografijos, bet ir nežinomybė, ką rasi, bei savotiškas jausmas, kad esi ten, kur kažkas dirbo, gyveno, gydėsi ir kitaip leido laiką, o dabar ten žmonių nėra, tik daugiau, ar mažiau daiktų, kurie judina vaizduotę. Ten net kvapai kitokie. Garsai taip pat. Dažnai, išėjęs i tokias vietas, tiesiog užsimirštu viską.

Jei tik yra galimybė, stengiuosi į apleistus namus eiti ne vienas, taip saugiau ir drąsiau, bet tie žmonės visada keičiasi, nes vieniem atsibosta, kitiems per baisu, tretieji tiesiog nemato tenai grožio ar nepajunta to jausmo, kurį paaiškinti yra taip sunku, kad geriau pajausti pačiam 🙂 Mano nuotraukos – tai tik maža dalelė to nepaprasto jausmo, kurį keičia tik dar didesnis malonumas – po ilgesnio užsibuvimo apleistoje vietoje išeiti i gryną, kvepianti orą……….

Šiandieninės dalies beveik visos nuotraukos yra darytos Valstybinėje Vilniaus elektros matavimo technikos gamykloje “Skaiteks”, esančioje Užupyje. Nuo 1974 metų gamykla specializavosi skaitliukų gamyboje. 2002 metais įmonei buvo iškelta bankroto byla, o 2006 metais jis išregistruota.

Prie pat Vilnelės esanti gamykla ilgai apleista jau neliks: internete galima rasti daug detaliųjų planų, kuriuose galima pamatyti, kad gamykloje esantys pastatai bus pritaikyti verslo kompanijoms ir biurams, teritorijoje bus statomas fontanas, lauko kavinė. Na o kol kas pasigrožėkime kaip šis apleistas pastatas atrodo iš meniškosios pusės.


Šioje nuotraukoje ne “Skaiteks“ pastatai, o fotografuota “Velga“, esanti(buvusi) prie Vingio parko


Taip pat ne “Skaiteks“, o “Velga“


Ką gi, grįžkime į “Skaiteks“…..

Laukite “Apleistas Vilnius meniškai“ tęsinio….

Apleisti.lt kolektyvas nuoširdžiausiai dėkoja skaitytojui už sutikimą patalpinti nuotraukas ir pasidalinti jomis su visais apleistų vietų fanais, bei linki naujų ir gražių nuotraukų !!