/Alaus darykla Vokietijoje

Alaus darykla Vokietijoje

Alus yra vienas seniausių istorijai žinomų žmogaus gaminamų produktų, jo gamyba minima net senovės Egipto ir Mesopotamijos rašytiniuose šaltiniuose. Šiandien noriu pristatyti to meto žymiausią alaus daryklą Vokietijos provincijoje. Deja, populiariuoju daryklos alumi jo mėgėjai gardžiuotis nebegali jau 19 metų.
1841 metais du broliai (Albert ir Hermann Wernecke) įsteigė mažą alaus daryklą savo tėvų namuose, Vokietijoje. Kompanija klestėjo itin greitai. 1843 metais darykla buvo perkelta į dar dabar stovintį milžinišką pastatą. Po brolių mirties, darykla vis dar klestėjo. Buvo pakeistas ne tik jos vardas, bet ir patobulinta pati alaus darymo įranga. Darykla galėjo didžiuotis ne tik skanesniu alumi, bet ir stulbinančia savo išvaizda, kurią lėmė to meto naujausios technologijos. 1888 metais kompanija turėjo 180 darbuotojų, o 1937 metais darykla pelnė „The Diamant“ alaus pavadinimą. Šis alus su savo šūkiu „Stadt und Land trinkt Diamant!“ („Miesto ir visos šalies geriamasis Deimantas!“) buvo girdimas visoje šalyje. Jau 1941 metais kompanija su 680 darbuotojų tapo didžiausia alaus darykla provincijoje.


Po antro pasaulinio karo 70% daryklos pastatų buvo sunaikinta artilerijų, bet po metų kompanija grįžo atgal į gyvenimą. 1947 metais darykla tapo valstybine įmone, o 1970 metais visa įranga buvo atnaujinta dar kartą. Tuomet buvo apskaičiuota, kad nuo pat gyvenimo pradžios darykla pagamino 14,5 milijonų litrų alaus.
Daryklos darbai tęsėsi, bet laikui bėgant „Diamant“ alus dingo iš rinkos. 1994 metais darykla buvo uždaryta. Svarbiausi alaus gamybos įrenginiai buvo perkelti į mažytį Vokietijos restoraną, kuriame ir tęsėsi alaus gamyba, bet už restorano ribų jo įsigyti nebebuvo galima.

Futura